Rosnące ceny mieszkań na Pradze Północ

Rosnące ceny mieszkań na Pradze Północ

Warszawa jest największym lokalnym rynkiem nieruchomości w naszym kraju. Corocznie dochodzi tu do kilkudziesięciu tysięcy transakcji. W stolicy powstaje też najwięcej nowych lokali mieszkalnych. W ostatnim czasie sporo buduje się na Pradze, co wynika z prowadzonej nieopodal dzielnicy budowy drugiej linii metra.

Metro nakręca popyt

Dzięki tej inwestycji wartość Pragi wzrosła. Dzięki podziemnej kolejce będzie można szybko i wygodnie dostać się na drugi koniec miasta. To niesamowicie istotna kwestia dla tak dużego i zwykle zakorkowanego ośrodka, jakim jest Warszawa.

Na krótkich odcinkach z metrem może się równać tylko rower. Sęk w tym, że infrastruktura rowerowa nie jest jeszcze rozwinięta. Istniejące szlaki poprzecinane są skrzyżowaniami z drogami. Tymczasem metro nie zatrzymuje się na światłach, zawsze ma pierwszeństwo i dlatego przejechanie nim nawet kilkunastokilometrowej trasy zajmuje dosłownie chwilę.

Ubocznym skutkiem budowy podziemnej kolejki jest wzrost atrakcyjności działek i mieszkań położonych w pobliżu przystanków. Praga Północ będzie korzystać z przystanku o nazwie „Szwedzka”. Nie zapominajmy o liniach autobusowych i tramwajowych, których trasa przebiega 200 metrów od dzielnicy.

To wszystko składa się na wzrost cen mieszkań na Pradze Północ. Niektóre z istniejących już obiektów podrożały trzykrotnie. Mimo to lokale znajdują nabywców. To zachęca deweloperów do realizowania kolejnych inwestycji.

Na Pradze powstają więc nie tylko pojedyncze obiekty zwane plombami urbanistycznymi. Pod budownictwo mieszkaniowe adaptowane są wielohektarowe działki, które zmieniają charakter dzielnicy. Na rynku dostępne są mieszkania bez pośredników. Warszawa kusi nowoczesnością, która przeplata się z tradycją.

Świetnym przykładem pogodzenia nowoczesnych trendów architektonicznych z dawnym klimatem są inwestycje firmy Agena Development. Dotąd wybudowała ona pięciokondygnacyjną Pragę Tower przy ul. Lęborskiej oraz 17-kondygnacyjny obiekt o nazwie Kamienna 1. Budynki znakomicie wpisują się w istniejącą zabudowę, stanowiąc jej uzupełnienie.

Mimo tych budowlanych przedsięwzięć Praga ma jeszcze swój przedwojenny klimat. Krajobraz wypełniają liczące ponad 100 lat kamienice. Wiele z nich jest w kiepskim stanie, ale to właśnie tworzy urok, pozwala dotknąć żywej tkanki miejskiej i umożliwia zobrazowanie przedwojennego życia.

  • Facebook
  • Google Plus
  • NK
  • Twitter
  • Blip
  • Wykop

Dodaj Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Print
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak założyć przedszkole niepubliczne?

Państwo powinno wspierać obywateli w realizacji ważnych dla nich celów i zadań. Dotyczy to m.in. opieki i wychowywania potomstwa. Mimo...

Zamknij