Co zrobić żeby przytyć

Nasze społeczeństwo jest dość zróżnicowane i wśród wszystkich osób, które mają jakiekolwiek problemy z wagą, są także Ci, którzy ważą za mało. Choć osoby z nadwagą uważają ich za szczęśliwców, sprawa wcale nie jest taka prosta – niedowaga też może być istotnym problemem i dotyczyć nie tylko wyglądu i samopoczucia, ale także zdrowia.

Oczywistym rozwiązaniem na problemy zwiększenia masy ciała wydaje się jedzenie dużej ilości pożywienia.

Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, ponieważ osoby z natury chude mają bardzo dobrze rozwinięty metabolizm.

Jedząc niezdrowe, kaloryczne pożywienie narażą się na zaśmiecanie organizmu zbędnym tłuszczem i chemią, a jednocześnie nie odniosą oczekiwanego rezultatu. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest więc skupienie się na rozbudowanie tkanki mięśniowej, ponieważ najszybciej pomogą one poprawić nasz wygląd i wagę ciała. Chodzi tutaj nie tylko o odpowiednią dietę, ale także o regularne ćwiczenia, wpływające na rozwój tkanki mięśniowej.

Na mięśnie najlepiej wpływa białko, toteż warto pomyśleć o zwiększeniu udziału tego składnika w naszej codziennej diecie.

Białko powinno być spożywane równomiernie – rozłóżmy produkty białkowe na wszystkie pięć posiłków w ciągu dnia – wówczas zapewnimy sobie jego najlepszą przyswajalność. Warto przypomnieć, że produkty białkowe to np. mięso, ryby, mleko i jego przetwory, jajka.

Produkty białkowe najlepiej przyrządzać z niskim wykorzystaniem tłuszczu, w postaci lekkostrawnych posiłków (np. gotując mięso na parze).

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
  • Google
Przeczytaj poprzedni wpis:
Drinki z whisky

Whisky to jeden z najbardziej popularnych napojów alkoholowych na Świecie. Jako, że zawartość alkoholu właśnie jest w nim duża (ok...

Zamknij