Jak blokować wybrane numery i dlaczego warto to robić?

Natrętne telefony od telemarketerów, które uprzykrzają codzienność lub połączenia od osób, z którymi nie chcemy mieć już kontaktu to wystarczający powód do tego, aby zablokować numery, które nas nękają. Obecnie większość smartfonów jest wyposażona w taką funkcję. Często warto również zablokować tzw. usługi PREMIUM, czyli takie o podwyższonej opłacie, np. w telefonie dziecka lub osoby starszej.

 

Jak zablokować numer – sposób 1 – blokowanie numeru w systemie Android

 

Obecnie każdy numer, nawet na kartę, musi być zarejestrowany. Można to zrobić np. pod adresem https://virginmobile.pl/rejestrujemy-numery. Jeżeli numer jest zarejestrowany na konkretną osobę, wówczas jest ona decyzyjna w sprawach kluczowych w tym również związanych z blokowaniem usług PREMIUM. Obecnie każdy smartfon wyposażony w system operacyjny Android ma funkcję blokowania numeru. Wystarczy w spisie kontaktów lub na liście połączeń odszukać numer, który ma zostać zablokowany, kliknąć w strzałkę, która znajduje się obok niego, następnie kliknąć w ustawieniach w prawym górnym rogu opcję “więcej” i wybrać z rozwijanej listy funkcję: Blokowanie/Odblokowanie numeru lub Blokuj/Odblokuj numer lub Blokuj – w zależności od modelu telefonu będzie nosiła ona nieco inną nazwę. Kolejnym krokiem jest przesunięcie suwaka na aktywny przy poleceniach: Blokowanie połączeń oraz Blokowanie wiadomości. Niektóre smartfony mogą nie być wyposażone w funkcję rozdzielania tych funkcji i uniemożliwione zostaną wszystkie formy kontaktu od blokowanego numeru.

 

Jak zablokować SMS-y PREMIUM?

 

Blokowanie SMS-ów o podwyższonej opłacie wiąże się niestety z nieco bardziej skomplikowaną procedurą niż w przypadku blokowania numeru. Konieczne w tym przypadku jest skontaktowanie się z Biurem obsługi operatora sieci, z której korzystamy. Istnieje również możliwość wykonania takiej blokady przez wysłanie SMS-a pod specjalny numer, wybranie na klawiaturze numerycznej specjalnego kodu USSD lub wykonanie całej procedury po zalogowaniu się na swoje konto na stronie internetowej operatora. Każda sieć ma inne mechanizmy blokowania SMS-ów PREMIUM, z tego względu nie ma jednej uniwersalnej metody. Co ciekawe można w ten sposób zablokować wszystkie usługi PREMIUM lub tylko SMS-y PREMIUM, połączenia lub MMS-y.

 

Usługi PREMIUM można dowolnie blokować i odblokowywać – nie wiąże się to z ponoszeniem żadnych dodatkowych kosztów.

 

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Praca Wrocław – dlaczego warto pracować we Wrocławiu?

Wrocław jest miastem, w którym nie odnotowywane są obszary tzw. zawodów nadwyżkowych, oznacza to, że w mieście tym znalezienie pracy...

Zamknij