Jak szybko schudnąć po ciąży

Jak szybko schudnąć po ciąży

Aby zrzucić wagę po przebytej ciąży, należy przede wszystkim myśleć racjonalnie. Wiele matek jeszcze wiele miesięcy po ciąży karmi piersią, co wyklucza wszystkie wyniszczające głodówki i restrykcyjne diety. Należy dbać o to co spożywamy, ponieważ od nas zależy jakość spożywanego przez dziecko pokarmu.

Nie należy również popadać w obsesję. U większości kobiet następuje stopniowy spadek wagi ciążowej, jednak nie dzieje się to w ciągu kilku dni, ale raczej miesięcy. Zdrowe odżywianie i lekki sport działają cuda już w niedługim czasie po urodzeniu dziecka.

 

Dlaczego waga nie spada?

 

Jeśli jednak waga nie spada i kobieta czuje, że na nic zdają się jej próby odchudzania i sport, należy uważniej przyjrzeć się własnemu organizmowi.

Być może problem leży w genach i otyłość pojawiła się u wszystkich kobiet w rodzinie? Wtedy należy mocniej skupić się na diecie i aktywności fizycznej. Może się również zdarzyć, że za tycie po ciąży i niemożność zrzucenia wagi odpowiadają hormony, które nie wyregulowały się po odbytym porodzie i wciąż powodują gromadzenie zarówno zapasów tłuszczowych jak i wody w organizmie.

Pomocna bywa wizyta u specjalisty, często wystarczy lekarz prowadzący ciążę, w bardziej skomplikowanych przypadkach natomiast endokrynolog lub dietetyk. Po analizie wagi i dobraniu odpowiedniej diety można ustabilizować wagę i zaburzenia hormonalne. Czasem jednak wystarczy zwiększenie aktywności fizycznej lub przeanalizowanie własnego jadłospisu, który mógł się zmienić po porodzie.

  • Facebook
  • Google Plus
  • NK
  • Twitter
  • Blip
  • Wykop

Komentarzy are closed.

Print
Przeczytaj poprzedni wpis:
Nadzór pedagogiczny

Większości z nas tematy związane z oświatą w naszym kraju nie kojarzą się zbyt dobrze i rzecz jasna nie może...

Zamknij