Jak zmniejszyć wydatki na jedzenie?

Wydatki związane z zakupem żywności to dla wielu gospodarstw domowych największe obciążenie finansowe. Okazuje się jednak, że zmniejszenie kosztów jedzenia wcale nie jest takie trudne. W jaki sposób się do tego zabrać?

Kupuj tylko to, co potrzebne

Jak zaoszczędzić na jedzeniu? Przede wszystkim nie można kupować za dużo. Robienie zbyt obfitych zakupów to błąd popełniany przez wiele osób. Pakujemy wózek w supermarkecie na zapas, a później okazuje się, że po prostu nie jesteśmy w stanie wszystkiego zejść i część produktów ląduje w koszu na śmieci. Dlatego zakupy spożywcze trzeba zawsze dobrze przemyśleć. Wybieramy tylko te produkty spożywcze, które na pewno zdążymy spożytkować przed upływem terminu przydatności do spożycia.

Produkty z długim terminem

Świeże warzywa i owoce doskonale smakują i można z nich przyrządzić wiele pysznych dań, ale trzeba brać pod uwagę, że bardzo szybko się psują. Z ekonomicznego punktu widzenia bardziej opłaca się kupowanie produktów, które będą nadawały się do spożycia przez długi czas. Pod tym względem sprawdzi się na przykład żywność w puszkach, która ma bardzo długie terminy przydatności do spożycia.

Promocje

Na zakup żywności z krótkim terminem możemy się zdecydować, jeśli jest bardzo przeceniona. Czasem w supermarketach można znaleźć produkty, który data wkrótce się wyczerpuje, dlatego ich ceny zostały bardzo obniżone. Jeśli mamy pewność, że damy radę wykorzystać takie jedzenie, można się zdecydować na zakup. W sklepach wielkopowierzchniowych cały czas dostępne są jakieś przeceny, warto więc zwracać uwagę na takie oferty.

Gotujemy i mrozimy

Kiedy jedzenie zaczyna tracić świeżość, można je ugotować. Dzięki ugotowaniu, usmażeniu lub upieczeniu zyskamy kilka dodatkowych dni na zjedzenie warzyw lub mięsa. Innym rozwiązaniem jest po prostu zamrożenie takich produktów. Dzięki temu przedłużymy ich przydatność o kilka miesięcy. Warto pamiętać, że do zamrożenia nadają się także wędliny, chleb i gotowe dania, które przygotowaliśmy na przykład na obiad.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
  • Google
Przeczytaj poprzedni wpis:
Korzyści płynące z posiadania ubezpieczenia na życie

Polisa na życie jest jednym z podstawowych produktów towarzystw ubezpieczonych. Stanowi ona ochronę zarówno dla osoby ubezpieczonej, jak i jej...

Zamknij