Ławy jako kluczowy element wyposażenia mieszkania

Dom to miejsce, w którym zwykle spędzamy największą część naszego życia. Do niego wracamy po pracy, z bliższych i dalszych wyjazdów. To nasza enklawa, w której chronimy się przed światem i nabieramy sił do kolejnych wyzwań. Tylko od nas zależy, czy tak będzie w rzeczywistości.

Jak dobrać ławę do wnętrza?

By nasze mieszkanie dobrze nam służyło, musimy je odpowiednio urządzić. Każdy z nas ma swoje nawyki, przyzwyczajenia i preferencje. Nie ma więc uniwersalnego przepisu na to, jak stworzyć idealne wnętrze. Można jednak kierować się radami specjalistów od aranżacji, pamiętając o własnych upodobaniach.

Trudno sobie wyobrazić mieszkanie bez ławy. To mebel przydatny w salonie i na tarasie, a także w pokoju (w wersji mini – jako stolik). Stawimy na nim kawę i ciasto, gdy odwiedzają nas goście. Serwujemy na nim potrawy podczas rodzinnych uroczystości. Ława z powodzeniem może służyć również jako miejsce układania puzzli czy różnych gier karcianych. To na tyle duży mebel, że pomieści nawet największe zestawy klocków, tysiące kostek domina i dowolne gry planszowe. Ława może się więc stać swoistym centrum rozrywki rodzinnej. W razie potrzeby ławy służą też jako biurka. Twarda i równa powierzchnia blatu umożliwia swobodne wypełnianie dokumentów i sporządzanie odręcznych pism.

Młodsze i starsze dzieci mogą przy nich odrabiać lekcje i uczyć się pod opieką starszych domowników. Na takiej ławie rozłożymy każdą mapę i plakat edukacyjny. Zmieści się też zeszyt i książka. Natomiast po nauce na blacie można rozłożyć kolejkę elektryczną albo tor do wyścigów tzw. resoraków. Wówczas wszystko, co się znajduje na ławie, może być naturalną przeszkodą. Nie będzie więc potrzeby sprzątania. Maluchy z pewnością się ucieszą, gdy będą mogły pobawić się na takiej ławie. Zawsze też możemy włączyć się w taką aktywność.

Wybór ław jest na tyle duży, że na pewno każdy znajdzie coś, co mu będzie odpowiadać. Wysokie i niskie, rozkładane i proste, polerowane i matowe, szklane, drewniane, metalowe i mieszane – opcji jest naprawdę sporo. To pozwala wybrać mebel wedle własnego gustu i dopasować go do posiadanego wnętrza. Sama ława jednak nie wystarczy. W końcu trzeba też na czymś siedzieć. Chyba że urządzamy wnętrze w japońskim stylu. Wówczas krzesła, fotele czy narożniki nie będą nam potrzebne.

Lecz pamiętajmy o jednym: siedzenie na podłodze w tzw. siadzie tureckim nie każdemu odpowiada. Osoby starsze, mające problemy ze stawami i kręgosłupem na pewno zechcą skorzystać

  • Facebook
  • Google Plus
  • NK
  • Twitter
  • Blip
  • Wykop

Dodaj Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Print
Przeczytaj poprzedni wpis:
Ubezpieczenia samochodu
Trzy formy nieobowiązkowych dodatkowych ubezpieczeń, które powinnaś znać!

Opony, szyby i bagażnik to elementy, które często ulegają zniszczeniu, dlatego warto poznać ubezpieczenia, oferujące nam komfort jazdy. Coraz więcej...

Zamknij