Na co trzeba uważać podczas wakacji?

Różne nieprzewidziane sytuacje mogą się nam przytrafić w dowolnym momencie. Pech może nas dosięgnąć również na urlopie. W końcu sami nie żyjemy na tym świecie. Podróżując, musimy zachować ostrożność.

Zakres odpowiedzialności polisy

Dotyczy to zwłaszcza poruszania się po drogach. Przepisów musimy przestrzegać zawsze. Jednak to nie wystarczy, żeby uchronić się przed kłopotami. Problem w tym, że uczestnikami ruchu drogowego nie są wyłącznie osoby z wyobraźnią. To właśnie nietrzeźwi i nierozważni kierowcy są sprawcami wypadków.

Styczności z nimi całkowicie uniknąć się nie da. Można jednak minimalizować negatywne skutki. W tym kontekście warto pomyśleć o ubezpieczeniu na wakacje. Taka polisa może nam zapewnić np. bezpłatny transport z miejsca wypadku do szpitala, koszty pobytu w zagranicznej placówce medycznej, koszty rehabilitacji po urazie.

Polisę na zagraniczny wyjazd można kupić w wielu miejscach. Wybór jest dość duży. Analizując oferty, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. To pozwoli nam zawrzeć optymalną dla nas umowę ubezpieczeniową.

Kluczowymi parametrami każdej polisy wakacyjnej są: suma ubezpieczeniowa, wkład własny, zakres świadczeń, wyłączenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeniowego, formy wsparcia (assistance), czas likwidacji szkody.

Suma ubezpieczeniowa to łączna kwota szkód, do jakich pokrycia zobowiązuje się firma. Określa też wysokość odszkodowania. Wkład własny to część wartości szkody, jaką z własnej kieszeni finansuje klient.

Bardzo istotne są wyłączenia odpowiedzialności. To wszelkie sytuacje i zdarzenia, za których zaistnienie firma nie będzie odpowiadać, czyli nie będzie zobowiązana do świadczenia usług i świadczeń przewidzianych w umowie. Taką klauzulę może być np. szkoda powstała wskutek działania terrorystów albo straty poniesione w wypadku na określonym terytorium.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
  • Google

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie mieszkanie wybrać? Nowe czy wtórne?

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że chce się ustatkować. Nie ma reguły, kiedy ten moment następuje. U jednych...

Zamknij