Na wakacje bez strachu

W okresie wakacyjnym mechanicy samochodowi mają pełne ręce roboty. I wcale nie dlatego, że latem auta częściej się psują. Podczas kanikuły właściciele aut chcą się upewnić, że ich auto jest na tyle sprawne, by wyruszyć nim w daleką podróż.

Długa podróż

Bezawaryjne, odpowiednio przygotowane do długich podróży auto, to jeden z warunków udanych wakacji. By nie zaprzątać sobie głowy pytaniami i wątpliwościami co do sprawności auta, warto przed wyjazdem poddać je przeglądowi. Pierwszą, najbardziej oczywistą czynnością jest sprawdzenie stanu opon. To one bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo podróży, nie warto więc na nich oszczędzać i lepiej zadbać o to, by bieżniki były w dobrym stanie. Kontroli koniecznie powinny zostać poddane hamulce. To ta część samochodu, która powinna działać niezawodnie zawsze, nie tylko podczas długiej podróży. Stan zawieszenia też warto sprawdzić, zwłaszcza jeżeli nie będziemy się poruszać jedynie wygodną autostradą, ale też bocznymi czy wiejskimi drogami. W ręce pracowników serwisu oddajmy też sprawdzenie amortyzatorów. Samodzielnie możemy upewnić się, że poziom płynów w naszym samochodzie jest wystarczający, a światła działają bez zarzutu.Aby mieć pewność, że nasze auto jest w należytym stanie, warto sprawdzić, czy serwis do którego się z nim udajemy jest profesjonalny i godny zaufania. Jednym ze sposobów, by trafić do takiego właśnie serwisu jest skorzystanie z doświadczenia znajomych, którzy z jego usług korzystali.

Serwis autoryzowany?

Dobrym wyborem jest również oddanie auta do serwisu autoryzowanego, który specjalizuje się zwykle w naprawach samochodów konkretnej marki. Nie bez znaczenia jest też długość funkcjonowania serwisu na rynku. Np. na a stronie norauto.pl znajdziemy adresy 19 profesjonalnych serwisów samochodowych na terenie całej Polski. W swojej ofercie mają one między innymi wymianę opon, oleju, geometrię, przeglądy, diagnostykę i przeglądy okresowe zarówno samochodów, jak i skuterów. Godny zaufania serwis to gwarancja udanych wakacji.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
  • Google

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co powinniśmy wiedzieć o gazie płynnym?

Co powinniśmy wiedzieć o gazie płynnym? Gaz płynny LPG ma szeroką gamę zastosowania. Może być wykorzystywany jako autogaz, czyli paliwo...

Zamknij