Obsługa prawna firm – stała czy w wyjątkowych sytuacjach? Co wybrać?

Wsparcie prawników przydaje się każdej firmie, niezależnie od jej wielkości. Taka pomoc jest szczególnie istotna, gdy przedsiębiorca planuje rozszerzenie działalności, pragnie eksplorować nowe rejony rynku. Pytaniem pozostaje, czy lepsza będzie stała obsługa, czy okazjonalna pomoc?

 

Prowadząc działalność gospodarczą, warto rozważyć możliwość stałej współpracy z kancelarią prawną. Wsparcie profesjonalistów gwarantuje ciągłą kontrolę nad dokumentami, umowami i procesami zachodzącymi w firmie. Oznacza to, że przedsiębiorca może być spokojny o swoją działalność – z całą pewnością będzie ona prowadzona zgodnie z literą prawa. Stały kontakt z kancelarią umożliwia również szybkie reakcje w wyjątkowych sytuacjach – sporów sądowych czy problemów z odzyskaniem należności. Co ważne, firmy korzystające z pomocy prawników zyskują w oczach kontrahentów i wspólników i stają się bardziej konkurencyjni na rynku.

Zalety stałej współpracy z prawnikami

Obsługa prawna firm to temat bardzo obszerny, bo też wiele działań mieści się pod tym pojęciem. To, co taka współpraca może zagwarantować przedsiębiorcy to przede wszystkim spokój i bezpieczeństwo. Przedsiębiorca ma pewność, że jest na bieżąco z dość dynamicznie zmieniającymi się przepisami prawa, a wszelkie podpisywane umowy są gruntownie przeanalizowane. Pomoc prawna pomaga uniknąć różnego rodzaju problemów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dlaczego wybrać opcję obsługi prawnej, czyli outsourcingu, a nie zatrudniać swoich własnych prawników w firmie? To głównie kwestie cięcia kosztów, ponieważ takie rozwiązanie nie wiąże się z koniecznością zatrudniania pracowników, organizowania im miejsca pracy, ciągłego kształcenia itp. Firma zewnętrzna służy jednak pomocą zawsze wtedy, gdy jest ona pożądana i niezbędna. Kancelarie prawne pomagają uporać się z bieżącymi problemami o charakterze prawnym, których nie brakuje w codziennych zmaganiach biznesowych. Dlatego też dobrze jest móc liczyć na takie wsparcie każdego dnia.

Jakie wsparcie oferują kancelarie prawne?

Prawnicy doradzają jeszcze przed założeniem firmy – jaką formę prawną wybrać, jakie umowy podpisać ze wspólnikami, często pomagają dopełnić formalności w zakładaniu spółki. Mogą również reprezentować przedsiębiorstwo przed instytucjami publicznymi czy przed sądem. Wspierają w przeprowadzaniu procesów windykacji, przeprowadzają audyty prawne, pomagają chronić prawa autorskie, doradzają podczas przygotowywania umów, dokumentów przeznaczonych do urzędów, ale także opiniują umowy, podpowiadając najlepsze rozwiązania. 

Przedsiębiorcy mogą liczyć na wszechstronną wiedzę prawników zwłaszcza z dziedziny prawa pracy, handlowego, gospodarczego czy prawa spółek.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy warto studiować automatykę i robotykę?

Wybór studiów to trudny moment w okresie młodego człowieka. W większości przypadków decyzja ta podejmowana jest na całe życie i...

Zamknij