Odzież ochronna podczas prac remontowo-budowlanych

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy wymagane jest od nas inwestorów bez względu na to, czy jesteśmy wykonawcami, czy wyłącznie nadzorujemy przebieg prac. Odzież ochronna zabezpiecza nasze ciało przed urazami, materiałami toksycznymi i zabrudzeniami.

Linie odzieży ochronnej podzielone są według zagrożeń, z jakimi pracownicy spotykają się na co dzień. Zależnie od warunków pracy znajdziemy, np. ubrania wodoodporne, niepalne, antyelektrostatyczne i chroniące przed czynnikami mechanicznymi.

Bezpieczeństwo i higiena prac remontowo-budowlanych

Kwestia zachowania bezpieczeństwa podczas remontu i budowy regulowana jest ustaleniami prawnymi, które możemy znaleźć, np. w Kodeksie pracy i w prawie budowlanym. Jest to sprawa istotna, ponieważ prace budowlane często wiążą się z zagrożeniami zdrowia i życia wykonawców. Dlatego tak ważne jest, aby do realizacji wszelkich prac budowlano-remontowych wynajmować ekipy profesjonalistów. Zadbają oni nie tylko o jakość i szybkość prac, ale także o bezpieczeństwo swoje i nas, inwestorów. Miejscem, w którym możemy porównać oferty doświadczonych i odpowiedzialnych fachowców jest https://fixly.pl.

Ubranie ochronne na remont i budowę

Odzież ochronna obowiązuje bez względu na to czy sami wykonujemy remont czy jedynie nadzorujemy przebieg prac. Specjalne ubranie będzie zabezpieczać nasze ciało przed materiałami toksycznymi, opiłkami metalu, urazami i brudem. Tego typu odzież nie powinna krępować naszych ruchów i musi być wykonana z wytrzymałych materiałów. Podczas prac remontowo-budowlanych niezbędne nam będą:

  • Spodnie robocze typu ogrodniczki – są wygodne i łatwo można je regulować. Posiadają dużo pojemnych kieszeni, w których bez trudu zmieścimy drobne narzędzia podręczne. Ogrodniczki dostępne są w wersjach letnich i zimowych.
  • Obuwie – buty do prac remontowych powinny mieć usztywnioną część chroniącą palce, co zabezpieczy stopę przed urazami. Najlepiej, aby podeszwa była wykonana z gumy, która zapewnia nam stabilizację nawet na śliskich i mokrych powierzchniach.
  • Rękawice – nasze dłonie są szczególnie narażone na skaleczenia i obrażenia, dlatego rękawice powinny być grube, wzmacniane skórą licową i z zewnątrz pokryte warstwą lateksu. Zapobiegnie to przecieraniu się rękawic i powstawaniu odcisków na dłoniach.
  • Nauszniki – zapewniają wygłuszenie i zwiększają komfort pracy. Najlepiej wybierać te wyposażone w specjalną elastyczną poduszkę, która nie uwiera w głowę podczas pracy.
  • Gogle – okulary ochronne są niezbędne podczas czynności takich jak: szlifowanie czy cięcie metalu. Chronią oczy przed odpryskami np. z tworzyw sztucznych, drewna i ceramiki. Warto zwrócić uwagę, aby gogle miały po bokach niewielkie otwory, które zapobiegają parowaniu okularów od wewnątrz.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
  • Google
Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zmniejszyć wydatki na jedzenie?

Wydatki związane z zakupem żywności to dla wielu gospodarstw domowych największe obciążenie finansowe. Okazuje się jednak, że zmniejszenie kosztów jedzenia...

Zamknij