Porównywarki ubezpieczeń OC pomagają oszczędzić kilkaset złotych

Przeciętna cena obowiązkowej polisy komunikacyjnej waha się w Polsce od 500 do 1200 zł. Wszystko zależy od wieku pojazdu, wieku właściciela oraz jego stażu jako kierowcy. Porównując tę stawkę do siły nabywczej obowiązującej w naszym kraju, okazuje się, że jest ona za wysoka. Na szczęście nie trzeba już przepłacać za OC.

Darmowe i proste w użyciu narzędzie

Wystarczy odrobinę chęci i czasu oraz internet. Tam znajdziemy przydatne, proste w obsłudze i – co chyba najważniejsze – darmowe narzędzia pozwalające znaleźć tanie OC. Mowa o tzw. porównywarkach albo kalkulatorach.

To proste aplikacje dostępne z poziomu przeglądarki. W praktyce oznacza to, że nie trzeba ich ściągać ani instalować na komputerze czy tablecie. Wystarczy wpisać w odpowiednie pola formularza wszystkie dane, które są potrzebne do wyliczenia ceny polisy OC. Po chwili wyświetlą się nam oferty firm ubezpieczeniowych.

Niejedna porównywarka OC posiada również opcję pozwalającą od razu zawrzeć umowę. W tym celu zainteresowana osoba powinna kliknąć we właściwy przycisk. Następnie zostanie skierowana na stronę zakładu ubezpieczeń albo poproszona o podanie danych kontaktowych.

Czy warto korzystać z tego nowoczesnego rozwiązania? Jak najbardziej! Oszczędności, jakie można dzięki temu uzyskać, sięgają kilkuset złotych. Nie ma powodu, by przepłacać za ubezpieczenie pojazdu, skoro z mocy prawa w każdym towarzystwie jego zakres oraz suma gwarancyjna są identyczne.

Jedyna różnica tkwi w cenie, co jest akurat dla właścicieli samochodów bardzo dobrą wiadomością. Ułatwia bowiem porównywanie ofert i wybór najkorzystniejszej polisy. Z porównywarką OC oszczędzić może każdy.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprawozdanie z nadzoru pedagogicznego należy przedstawić przed rozpoczęciem nowego roku

Rolę dyrektora szkoły można przyrównać do tej pełnionej przez szefa spółki akcyjnej. Obaj panowie odpowiadają za wyniki zakładu. Muszą też...

Zamknij