VoIP: renesans telefonów stacjonarnych

Gdy rozpoczęła się era telefonów komórkowych, wszyscy skazali telefonię stacjonarną na powolne odchodzenie w niebyt pod naporem nowych, lepszych, bardziej opłacalnych ofert na aparaty mobilne. Nikt nie przypuszczał, że w niedługim czasie telefony stacjonarne znów zaczną zdobywać popularność. A to wszystko dzięki nowej technologii, która sprawiła, że połączenia stacjonarne znów stają się tańsze niż cokolwiek innego.

Nowy sygnał, nowa siła

Powrót do telefonii stacjonarnej rozpoczął się wraz z wprowadzeniem do niej nowoczesnej technologii. Zmiana tradycyjnego sygnału na nowy, pochodzący z sieci IP, sprawiła, że przed użytkownikami telefonów stacjonarnych otworzyły się zupełnie nowe możliwości. Dlatego telefonia VoIP – dostarczana w Polsce m.in. przez markę FCN – pozostają zupełnie bezkonkurencyjne wobec tego, co wciąż proponują klientom operatorzy standardowi.

Wyższa jakość, niższa cena

Początkowo istniała uzasadniona obawa, że korzystanie z sieci IP może doprowadzić do pogorszenia się jakości połączeń, głównie ze względu na przekazywany i odbierany dźwięk. Jednakże ostatnie lata, gwałtowny rozwój internetu i stałe zwiększanie jego przepustowości sprawiły, że obawy zostały rozwiane. Wyższa jakość idzie teraz w parze z niską ceną – dzięki sieci IP bariery międzynarodowe nie mają znaczenia, a połączenia z kraju do kraju kosztują grosze. Podobnie tanio wypadają rozmowy krajowe – również z telefonami komórkowymi. Za to rozmowy między użytkownikami FCN są zupełnie darmowe.

Dla firm i dla klientów indywidualnych

Oferty VoIP kierowane są zarówno dla firm, jak i dla użytkowników indywidualnych. Dla tych pierwszych FCN przygotowało trzy plany abonamentowe, które rozbudowywać można o dowolne pakiety usług tak, by zaspokojone zostały wszystkie potrzeby telekomunikacyjne. Klienci indywidualni mogą cieszyć się natomiast ofertą skrojoną specjalnie dla nich – rozliczenia prepaid. Dzięki niej użytkownik nie jest związany żadną umową, a ponoszone koszty zależą tylko i wyłącznie od jego potrzeb. W ten sposób możliwe jest również skorzystanie z trwającego 30 dni okresu próbnego: po pojedynczym doładowaniu, jeżeli klient nie będzie zadowolony, nie musi przedłużać ważności swojego konta, ani rezygnować z żadnej umowy.

 

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
  • Google

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ubezpieczenia samochodu
Trzy formy nieobowiązkowych dodatkowych ubezpieczeń, które powinnaś znać!

Opony, szyby i bagażnik to elementy, które często ulegają zniszczeniu, dlatego warto poznać ubezpieczenia, oferujące nam komfort jazdy. Coraz więcej...

Zamknij