Czy wykańczając łazienkę, warto użyć szkła antykorozyjnego?

Szkło antykorozyjne to przykład szkła o szczególnych właściwościach. To szkło o wyglądzie neutralnym, które posiada wysoki poziom przezierności. Para wodna z tego typu szkła odparowuje bardzo szybko.

Szkło antykorozyjne doskonale sprawdza się jako element wykończeniowy w łazienkach. Jego właściwości oczyszczające sprawiają, że warto je stosować w kabinach prysznicowych.

 

Czy w nowoczesnej łazience warto postawić na szkło antykorozyjne?

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń w domu. Jej nowoczesne wyposażenie pozwala na komfortowe użycie oraz oszczędność pieniędzy. Zatem nowoczesna łazienka nie może być pozbawiona szklanych elementów. Szkło wygląda nad wyraz imponująco, tylko w jednym przypadku, jeśli nie ma na sobie zacieków wodnych i smug po odparowaniu wody.  Zatem, warto montować tej postaci szkło w okolicach kabiny prysznicowej. Ten, kto nie ma już siły do ciągłego czyszczenia powłok szklanych z wodnych zacieków, powinien pomyśleć i postawić przy wykańczaniu nowoczesnej łazienki na szkło antykorozyjne. Taki rodzaj szkła ma właściwości oczyszczające, dlatego krople wodne nie osiadają na jego powierzchni. Odpowiednia technika produkcji sprawia, że cząstki wody poprzez wzajemne odpychanie się tworzą krople zamiast wodnych plam. Szkło antykorozyjne przeciwdziała korozji powierzchni oraz jest odporne na zabawienia. Kabina wyposażona w ścianki z tego szkła jest powierzchnią przyjemną do sprzątania, co oszczędzi czas i energię na tego typu czynności.

 

Szkło antykorozyjne można montować również we wnętrzach kabin prysznicowych, wanien – dlaczego?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby szkło antykorozyjne było montowane do wewnątrz kabiny prysznicowej, parawanie prysznicowym lub parawanie wannowym. Tafle szkła są dostępne                     w różnych grubościach. Zdecydowanie warto postawić na szkło antykorozyjne w remontowanej łazience. Istnieje szereg zalet takiego rozwiązania, do którego należą:

  • antykorozyjny efekt dla ciągłej przezroczystości,
  • łatwiejsze czyszczenie powierzchni,
  • woda spływająca o wiele szybciej po powierzchni, co nie pozwala na osadzanie się kamienia oraz licznych zacieków.

Wszystkie ślady po wodzie są łatwo usuwalne porównując ze szkłem tradycyjnym. Moduł antykorozyjny pozwala na zachowanie długoletniej trwałości takiego rozwiązania. Powłoka szkła jest bardzo wytrzymała, odporna zarówno na zimną, jak i wysoką temperaturę, przy czym nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu. Oczywiście za kabiny prysznicowe, wanny z modułem szkła antykorozyjnego trzeba nieco więcej zapłacić. Zdecydowanie jednak warto ponieść taki koszt. Dzięki niemu, w przyszłości zaoszczędzimy wiele czasu na sprzątaniu przestrzeni łazienkowej. Szkło antykorozyjne to gwarancja utrzymania czystości na przykładowo ścianach kabiny prysznicowej bez konieczności jej każdorazowego czyszczenia ze smug, zacieków wodnych. Kabiny prysznicowe, wanny ze szkłem antykorozyjnym zwiększają również komfort korzystania z nich.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Czym są bramki logiczne?

Bramki logiczne to najprostsze układy cyfrowe, które realizują elementarne funkcje logiczne. Bramki logiczne są wykorzystywane do budowy układów logicznych o...

Zamknij