Finansowanie działalności w branży transportowej

Faktoring to coraz chętniej wykorzystywana usługa finansowa w branży transportowej. Długie terminy spłaty faktur oraz nieterminowi partnerzy, mogą doprowadzić do poważnego zachwiania płynności finansowej. Z pomocą przychodzi faktoring i kompleksowe rozwiązania, które mogą zostać wdrożone w niemal każdej firmie transportowej.

Faktoring dla transportu to jedna z najnowszych usług finansowych, która stanowi solidne wsparcie dla przewoźników o zasięgu krajowym oraz międzynarodowym. Podstawowe korzyści, jakie niesie ze sobą faktoring z regresem oraz faktoring bez regresu zostały zachowane i wsparto je rozwiązania dopasowanymi do potrzeb przewoźników. Czytaj dalej i sprawdź, na czym polega faktoring dla transportu i jakie korzyści niesie ze sobą.

Faktoring dla transportu – dla kogo?

 

Firmy transportowe są narażone na problem zatorów płatniczych, a nieterminowi kontrahenci mogą zachwiać płynnością finansową każdej firmy, działającej w branży transportowej. Dodatkowymi czynnikami, które mogą negatywnie odbić się na płynności finansowej przewoźnika są wysokie ceny paliw, opłaty drogowe (cło, myto itd.). Brak zapłaty za zrealizowany transport ładunków, może zablokować możliwość wypłat pracownikom czy uniemożliwi spłatę należności względem leasingodawców, Urzędu Skarbowego czy ZUS.

 

Niestety, podobna sytuacja może się przydarzyć firmom transportowym, które współpracują z terminowymi i zaufanymi partnerami, ale odroczony termin płatności znacznie wydłuża czas otrzymywania środków finansowych za zrealizowane usługi. Brak natychmiastowego finansowania, odbija się negatywnie na finansach przedsiębiorstwa, zmuszając do ponoszenia nakładów na zdobycie środków finansowych na bieżącą działalność.

 

Wiele przedsiębiorstw transportowych w takich sytuacjach, kieruje się po usługi bankowe, w postaci uruchomienia dodatkowej linii kredytowej, czy kredytów firmowych, które mają w krótkiej perspektywie poprawić sytuację finansową firmy. Niewiele przedsiębiorców zdaje sobie jednak sprawę, że istnieją rozwiązania, które pomagają zabezpieczyć się przed zachwianiem płynności finansowej i pod względem kosztów są konkurencyjne wobec bankowego finansowania.

 

Faktoring transportowy – co daje?

 

Faktoring dla branż transportowej pozwala na zaspokojenie podstawowych potrzeb przedsiębiorstwa, takich jak pozyskanie natychmiastowej gotówki na dowolne cele. Korzystając z usług faktorów (firm realizujących usługi faktoringowe), przedsiębiorstwo transportowe otrzymuje środki finansowe, które może przeznaczyć na zapłatę rat leasingu, podatki czy pensje kierowcom i pozostałym pracownikom.

 

Faktoring dla transportu umożliwia finansowania zaraz po wykonaniu danego frachtu. Dodatkowo, faktoring dla transportu pozwala wygodnie zarządzać należnościami, a faktorzy pomagają rozliczać spłaty, monitorować należności i przypominać o ich wykonaniu nieterminowym kontrahentom. Firma transportowa zyskuje także wsparcie przy egzekwowaniu spłat w przypadku niewypłacalnych i nieterminowych kontrahentów.

Author: Redaktor Serwisu

copyright 2017

Share This Post On
Przeczytaj poprzedni wpis:
Anteny LTE – sprawdź, jaki model wybrać

Anteny LTE, a konkretnie zewnętrzne anteny LTE, pozwalają przyspieszyć bezprzewodowy Internet LTE w Twoim domu. Warto jednak pamiętać o kilku...

Zamknij